Etkinlikler

EtkinliklerBorlab Sempozyum 2017

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 16-19 Kasım 2017 tarihlerinde BORLAB tarafından düzenlenen ve kamu kurum ve kuruluşları, üniversite ve işveren temsilcilerinin katılım sağladığı “1. Ulusal ve Uluslararası Polietilen Boruların Kullanım Ömrü” konulu sempozyum büyük ilgi görmüştür.

Sempozyumun hem ülkemiz ekonomisine katkı, hem de kaliteli içme suyu boruları, atık su boruları ve doğalgaz borularının üretilmesine imkân sağlayan bir buluşma noktası olması hedeflenmiştir.

250 kişi üzerinde katılımcının iştirak ettiği sempozyum BORLAB Genel Müdürü Sayın Kenan Kerim Özşimşek’in konuşmasıyla başlamış daha sonra sırasıyla İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümü öğretim üyelerinden Sn. Prof. Dr. İsmail Aydın, P100+ temsilcisi Sn. Nobert Jansen, plastik tesis üretim ve yatırım danışmanı Sn. Teoman Çolakoğlu, BORLAB laboratuvar müdürü Sn. Ekrem Demir, Borealis temsilcisi Sn. Umit Çorbacıoğlu, akademisyen danışman ve yazar Sn. Kamil Sönmez, iNOEX Plastik Ekstrüzyon Otomasyon Sistemleri Genel Müdürü Sn. Abdurrahman Patur sunumlarını yapmıştır. Sempozyum sponsor firmaların kendilerini tanıtmaları ile son bulmuştur.

BORLAB, geleneksel hale getirdiği sektöre katkı sağlayacak sempozyum serilerini belirli aralıklarla vermeye devam edecektir.